Świece zapachowe

Świece zapachowe, jakie znajdziesz w naszej ofercie to nie tylko sposób na stworzenie cudownej atmosfery na każdą okazję. Stanowią one też piękną dekorację wnętrza, a przy tym wszystkim staramy się wybierać takie, które tworzone są z naturalnych materiałów. Poniżej znajdziesz kilka sugestii i zasad, które pozwolą cieszyć się ich zaletami jak najdłużej i w jak najbardziej komfortowy, i – co najważniejsze – bezpieczny sposób.

 

Przed zapaleniem

Przede wszystkim, przechowuj świece poza zasięgiem dzieci i zwierząt (zarówno zapalone, ale też zgaszone). Przed zapaleniem swojej świecy ustaw ją w miejscu bez przeciągów – mogą one spowodować dymienie, które w optymalnych warunkach nie powinno mieć miejsca. Pamiętaj również, że świecy nie należy palić w miejscach dostępnych dla dzieci i zwierząt oraz w pobliżu łatwopalnych przedmiotów. Świeca powinna stać na powierzchni odpornej na ciepło.

Warto również oczyść knot (jeśli świeca była palona już wcześniej) i przyciąć go do długości około 5 mm powyżej powierzchni wosku – taka długość również uchroni przed dymieniem. Jeśli Twoja świeca ma więcej niż jeden knot, zapal je wszystkie – dzięki temu wosk będzie się równomiernie topić.

 

Podczas palenia

Przede wszystkim uważaj – opakowanie świecy (np. szkło) może się nagrzać, unikaj więc dotykania go czy przenoszenia. Samo przenoszenie może również grozić zalaniem knota.

Świecę należy palić tak długo, by równomiernie roztopiła się cała powierzchnia wosku. Pozwoli to uniknąć tzw. tunelowania świecy, a więc roztapiania się (i wypalania) jedynie wosku w najbliższej okolicy knota, pozostawiając stały wosk przy ściankach opakowania. Proces ten jest właściwie nieodwracalny, ponieważ każde kolejne odpalenie spowoduje tylko pogłębianie się tunelu wokół knota. Niestety skróci to znacznie czas użytkowania świecy.

Z naszego doświadczenia wiemy, że świece zapachowe powinno się palić przez maksymalnie 3-4 godziny. Z jednej strony pozwala to równomierne topienie się wosku i tym sposobem maksymalne wykorzystanie możliwości świecy. Z drugiej natomiast, zauważyliśmy, iż dłuższe palenie może spowodować, że woń stanie się zbyt intensywna lub odwrotnie – niewyczuwalna dla osób cały czas przebywających w danym pomieszczeniu. Oczywiście, można świece palić krócej natomiast naprawdę warto pamiętać, by cała powierzchnia wosku stała się równomiernie płynna – czas palenia nie powinien być więc zbyt krótki.

Co najważniejsze, nie pozostawiaj palącej się świecy bez nadzoru.

 

Po zgaszeniu

Zaraz po zgaszeniu, gdy wosk jest jeszcze płynny popraw pozycję knota i ustaw go w pozycji pionowej, prostopadle do powierzchni wosku. Z przenoszeniem świecy należy zaczekać aż wosk zastygnie, a opakowanie będzie chłodne.

 

Analogiczne względy bezpieczeństwa zachowaj podczas użytkowania naszych wosków zapachowych. W tym wypadku potrzebujesz przede wszystkim kominka oraz świecy, najlepiej typu tealight (choć jest to uzależnione od używanego kominka). Rekomendujemy, by sama świeczka była bezzapachowa, co pozwoli w pełni docenić woń wosków.

Kominek ustaw oczywiście poza zasięgiem dzieci oraz zwierząt, poza przeciągami i na powierzchni odpornej na ciepło.

Długość palenia nie ma tu aż takiego znaczenia, jednak warto poczekać aż wosk się odpowiednio rozgrzeje i w pełni zacznie uwalniać swoje walory zapachowe. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej poczekać, aż cały tealight się wypali.

Po zakończeniu palenia, przed przestawieniem kominka poczekaj, aż pozostały wosk zastygnie. Nie musisz go wyrzucać, ponieważ nadaje się on do ponownego użytku.

 

Niezależnie od tego, czy używasz świecy, czy wosku zapachowego pamiętaj, że jedynie bezpieczne użytkowanie zapewni w pełnie komfortowe docenienie ich walorówzachowaj więc szczególną ostrożność :-)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl